РОЗДIЛ  I .ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Цей колективний договір є правовим актом, укладеним згідно з чинним законодавством на основі взаємних зобов’язань i спільних домовленостей з метою регулювання виробничих, соцiально-економiчних i трудових відносин, забезпечення прав i гарантій  працiвникiв управління i діє до прийняття  нового колективного договору.

1.2. Сторонами  даного колективного договору є:

  -    адмiнiстрацiя в особі начальника управління Холод Вікторії Филимонівни;

 -   трудовий колектив в особі уповноваженого представника Навлоки Світлани Миколаївни

1.3. Сторони визначають повноваження одна одної i зобов’язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рiвноправностi сторін, взаємної вiдповiдальностi, конструктивності й аргументованностi при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладання колективного договору, внесення змін i доповнень до нього, вирішення всіх  питань соціально – економічних і трудових відносин.

1.4. Сторони визнають  цей колективний договір нормативним актом, на пiдставi якого здійснюватиметься регулювання всіх соцiально-економiчних, виробничих i трудових відносин в установі протягом усього періоду його дії.

1.5. Норми i положення цього колективного договору діють безпосередньо i є обов’язковими для дотримання адмiнiстрацiєю, членами трудового колективу установи, що його підписали.

1.6. Дія колективного договору поширюється на всіх працiвникiв управління Державної казначейської служби України у Новоушицькому районі Хмельницької області.

1.7. Колективний договір  набуває чинності з дня його підписання.

1.8. Колективний договір укладено на 2020-2024 роки i діє до укладення нового.

1.9.Зміни та доповнення до цього колективного договору вносяться в обов’язковому порядку у зв’язку із змінами чинного законодавства, Галузевої та Генеральної угоди та за iнiцiативою однієї із сторін після проведення переговорів та досягнення згоди i набувають чинності після схвалення  загальними зборами i підписанням сторін.

1.10. Пропозиції  кожної  із  сторін  що вносять зміни i доповнення до колективного договору сторони розглядають спільно i приймають рішення у 10 денний строк з дня їх отримання іншою стороною.

1.11. Жодна із сторін, що уклали цей колективний договір, не може протягом усього строку його дії в односторонньому порядку приймати рішення, що  змінюють норми, положення, зобов’язання колективного договору або припиняють його виконання.

1.12. Сторони зобов’язуються кожне пiврiччя інформувати один одного про виконання взятих на себе зобов’язань.

 

 

 

 

 

РОЗДIЛ II. ВИРОБНИЧI ВIДНОСИНИ

 

Адмiнiстрацiя зобов’язується:

2.1. Забезпечити працiвникiв матеріально – технічними ресурсами, обладнанням, необхідними для виконання виробничих завдань та створення безпечних умов праці.

2.2. Забезпечити дотримання працівниками трудової дисципліни, добросовісного виконання своїх обов’язків, правил внутрішнього трудового розпорядку.

 

Трудовий колектив зобов’язується:

 

2.3. Сприяти дотриманню трудової дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку, підвищення ефективності роботи працівників для чого в обов’язковому порядку спецiалiсти управління повинні володіти навиками роботи з комп’ютерною технікою.

2.4. Запобігати виникненню колективних трудових спорів, а в разі їх виникнення, прагнути до розв’язання їх без шкоди дiяльностi управлінню Державної казначейської служби України у Новоушицькому районі Хмельницької області.

2.5. Добросовісно і своєчасно виконувати свої службові обовязки, проявляти в роботі ініціативу. Не допускати вчинків, які дескридитують звання державного службовця і установу в цілому.

2.6. Нести персональну відповідальність за виконання службових обовязків і поставлених завдань.

2.7. Постійно удосконалювати організацію своєї діяльності і підвищувати професійний рівень.

2.8. Утримувати в порядку своє робоче місце, дбайливо ставитися до майна установи.

РОЗДIЛ  III.  ТРУДОВI  ВIДНОСИНИ

 

Адмiнiстрацiя зобов’язується:

 

3.1. При прийомі на роботу працiвникiв знайомити їх з трудовими обов’язками, колективним договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку. Проводити інструктаж по охороні праці.

3.2. Не вимагати від працівника виконання роботи, яка не обумовлена трудовим договором та посадовою iнструкцiєю. Начальник управління, при необхiдностi, наказом має право збільшити (зменшити) функцiональнi обов’язки службовця в межах його квалiфiкацiї, з внесенням необхідних змін в посадову iнструкцiю.

3.3. Особи які вперше зараховані на державну службу приймають Присягу державного службовця.

3.4. При прийомі на державну службу може встановлюватись випробувальний термін терміном до 6 мiсяцiв.

3.5. Про зміну істотних умов праці: систем та розмiрiв оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого дня, суміщення професій, найменування посад, адмiнiстрацiя повинна повідомити працівника не пiзнiше як за 2 мiсяцi.

3.6. Забезпечити тривалість робочого часу не більше 40 годин на тиждень. Тривалість робочого дня не перевищує 8-ми годин. Установити п’ятиденний робочий тиждень з вихідними в суботу та неділю. Тривалість робочого дня напередодні святкових та неробочих днів скорочується на одну годину.

3.7. Для виконання невідкладної i непередбаченої роботи державні службовці зобов’язані по наказу начальника управління з’являтись на службу у вихiднi, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується шляхом надання іншого дня для відпочинку.

3.8. У разі запровадження чергування завчасно узгоджувати з трудовим колективом графіки чергувань, порядок i компенсації.

3.9. Установити тривалість щорічної основної відпустки 30 календарних днів, державним службовцям надавати відпустку вiдповiдно до Закону України "Про державну службу".

3.10. Додаткові оплачувані відпустки надавати державним службовцям тривалістю до 15 календарних днів при умові стажу роботи в державних органах i на державній службі починаючи з 5-го року що визначені згідно додатку.

3.11. Надавати працівникам управління додаткові оплачувані відпустки в зв’язку:

   а) одруженням працівника або дітей працівника – тривалістю 3 календарних дні;

   б) проводів сина в армію - тривалістю 3 календарних дні;

  в) у разі смерті рідних, дітей, подружжя або близьких родичів - тривалістю 3 календарних дні;

 г) з навчанням, на терміни передбачені розділом III Закону України "Про відпустки";

   д) соцiальнi відпустки передбачені розділом ІV Закону України "Про відпустки";

3.12. Надавати працівникам відпустки без збереження заробітної плати на терміни передбачені розділом VІ Закону України "Про відпустки", а також за сімейними обставинами без збереження заробітної плати за згодою сторін не більше 15 календарних днів на рік.

3.13. Графік щорічних оплачуваних відпусток затверджувати за погодженням з трудовим колективом не пізніше 15 січня поточного року i доводити до відома працiвникiв.

3.14. При складанні графіка відпусток враховувати особисті інтереси працiвникiв. Повідомяти працівника про початок відпустки не пізніше ніж за 2 тижні до терміну надання відпустки.

3.15.Контролювати додержання в управлiннi правил внутрішнього трудового розпорядку, розпоряджень адмiнiстрацiї, що стосуються режиму роботи управління.

 

РОЗДIЛ  IV.  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  ЗАЙНЯТОСТI

 

Адмiнiстрацiя зобов’язується:

 

4.1. Рішення про зміни в органiзацiї праці, реорганiзацiї перепрофілювання установи, що тягнуть за собою скорочення чисельності чи штату працiвникiв, погіршення умов праці, приймати лише після попереднього проведення переговорів з трудовим колективом про заходи щодо запобігання звільнення чи зведення їх кiлькостi до мiнiмуму або пом’якшення негативних наслiдкiв звільнень, не пiзнiше як за два мiсяцi до здійснення цих заходів.

4.2. Не допускати масових звільнень працiвникiв (понад 10%) від загальної чисельності працiвникiв установи. При необхiдностi звільнення працiвникiв розробляти та впроваджувати узгоджену з трудовим колективом програму працевлаштування i соціальної підтримки таких працiвникiв. При вивільнені працівників враховувати переважне право залишення на роботі працівників, які мають більш високу кваліфікацію та продуктивність праці. При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

- сімейним, при наявності двох і більше утриманців;

- особам, в сімї яких немає інших працюючих;

- працівникам з тривалим безперервним стажем роботи в установі;

- працівникам передпенсійного віку.

4.3. Надавати працівникам з дня попередження про майбутнє звільнення вільний від роботи час (3 години на тиждень) у межах робочого часу для пошуку нової роботи.

4.4. Забезпечити захист вивільнених працiвникiв згідно з чинним законодавством.

4.5. Використовувати всі законодавчо дозволені засоби захисту в тому числі i право звернення в суд з позовними заявами для захисту законних прав працiвникiв управління.

              

Уповноважений представник Трудового колективу зобов’язується:

 

4.6. Захищати від незаконного звільнення працівника, шляхом перевірки підстав для звільнення за ініціативою роботодавця, врахування досягнень працівника у роботі.

 

РОЗДIЛ V ОПЛАТА ПРАЦI, РЕГУЛЮВАННЯ I ЗАХИСТ ЗАРОБIТНОЇ ПЛАТИ

 

Адмiнiстрацiя зобов’язується:

 

5.1. Розміри посадових окладів, їх підвищення, окремі доплати, виплати, проводити у порядку визначеному діючим законодавством та Законом України "Про державну службу".

5.2. Використовувати державні посадові оклади як орієнтири для диференціювання оплати праці в залежності від фаху та квалiфiкацiї працівника, розглядаючи їх як мiнiмальну гарантію оплати праці.

5.3. Встановити як мiнiмальну державну гарантію для працiвникiв, які виконують просту, неквалiфiковану роботу (прибиральниця службових приміщень, водій, інші) мiнiмальний оклад визначений чинним законодавством України про встановлення розміру мiнiмальної заробітної плати.

5.4. Проводити своєчасно індексацію заробітної плати у зв’язку з ростом індексу споживчих цін згідно з чинним законодавством.

5.5. Виплачувати заробітну плату 2 рази на місяць: до 15 числа кожного місяця аванс до 30 - зарплата. Одночасно з виплатою заробітної плати повiдомити працiвника про такi данi, що належать до перiоду, за який провадиться оплата працi:

а) загальна сума заробiтної плати з розшифровкою за видами виплат;

б) розмiри i пiдстави вiдрахувань та утримань заробiтної плати;

в) сума заробiтної плати, що належить до виплати. Підтвердження розрахунку по видах та утриманнях із заробітної плати.

5.6. Своєчасно ознайомлювати працiвникiв з умовами оплати праці.

5.7. При порушенні термiнiв виплати заробітної плати більше ніж на місяць компенсувати працівникам втрату частини заробітної плати.

5.8. Зберігати середню заробітну плату (при вiдсутностi вини працівників) на час зупинки роботи управління у випадку непередбаченої ситуації.

5.9. Здійснювати компенсацію за роботу у святкові, неробочі i вихiднi дні згідно з чинним законодавством.

5.10. Надавати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення в розмiрах передбачених чинним законодавством.

Надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових потреб в межах фонду оплати праці.

5.11. Здійснювати преміювання працiвникiв вiдповiдно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в межах фонду оплати праці, згідно з Положенням про преміювання (додається).

 

Уповноважений представник трудового колективу зобов’язується:

 

5.12.Здійснювати постійний контроль за дотриманням діючого законодавства про оплату праці.

 

РОЗДIЛ  VI.  ОХОРОНА ПРАЦI

 

Адмiнiстрацiя зобов’язується:

 

6.1. Організувати виконання заходів щодо забезпечення нормативів безпеки, гiгiєни праці та виробничого середовища, створення безпечних та нешкідливих умов праці, підвищення існуючого рівня охорони праці.

6.1.1. Органiзувати всім працівникам безпечні умови праці.

6.1.2. Забезпечити обладнання всіх робочих місць вiдповiдно до норм охорони праці i створити належні умови праці.

6.2. Не застосовувати дисциплінарних та економічних санкцій до працівників, які відмовляються виконувати роботи з грубим порушенням норм охорони праці.

6.3.Адмiнiстрацiя несе вiдповiдальнiсть за шкоду заподіяну здоров’ю та працездатності працiвникiв у вiдповiдностi до ст.11 Закону України "Про охорону праці" та Правил відшкодування власниками підприємств, установ, органiзацiй або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працiвниковi ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ним трудових обов’язків.

6.4. Забезпечити регулярне проведення навчання та інструктажу з охорони праці, протипожежної, електробезпеки, гiгiєни праці та трудового законодавства.

6.5.За порушення нормативних актів про охорону праці притягувати винних працiвникiв до вiдповiдальностi.

6.6.При отриманні працівником травми, що привела до стійкої втрати працездатності забезпечити своєчасне оформлення i передачу справи до виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві для призначення i виплати відшкодування у вiдповiдностi до законодавства.

 

Трудовий колектив зобов’язується:

 

6.7 Суворо дотримуватись правил експлуатації техніки, норм i правил та iнструкцiй з охорони праці. Сприяти вивченню та поширенню вимог, правил i нормативних актів з охорони праці. Брати участь у створенні безпечних умов праці. Розглядати на своїх засіданнях стан охорони праці i вживати заходів до усунення наявних порушень з охорони праці.

6.8.Брати активну участь в створенні безпечних умов праці, ставити до відома адмiнiстрацiю про нещасний випадок. Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці.

          

 

РОЗДIЛ  VII. СОЦIАЛЬНО-ТРУДОВI  ПIЛЬГИ ТА КОМПЕНСАЦЇЇ

 

Адмiнiстрацiя  зобов’язується:

 

7.1.Надавати матеріальну допомогу працівникам на оздоровлення у зв’язку з щорічною відпусткою в розмірах передбачених законодавством.

7.2.Надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в розмiрi середньомісячної заробітної плати при наявності кошторисних асигнувань.

 

Уповноважений трудового колектив зобов’язується:

               

7.3. Контролювати надання працівникам пільг i компенсацій передбачених трудовим законодавством, Законами України "Про державну службу", "Про державну допомогу сім’ям з дітьми", цим колективним договором.

7.4. Допомагати в наданні безкоштовної юридичної допомоги членам трудового колективу.

7.5. Організувати дні відпочинку працiвникiв та їх сімей протягом року у передсв’ятковi та неробочі дні, вшанування ветеранів праці.

 

 

  IХ. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

                                                                   

Сторони зобов’язуються:

 

8.1. Раз в пiврiччя проводити зустріч сторін на яких інформувати про хід виконання колективного договору.

8.2. В разі несвоєчасного виконання зобов’язань колективного договору аналізувати причини та вжити заходів щодо забезпечення їх реалiзацiї. Осіб винних у невиконанні положень колективного договору притягати до вiдповiдальностi згідно з чинним законодавством.

8.3.Адмiнiстрацiя зобов’язується надрукувати, забезпечити реєстрацію та розмноження колективного договору i довести його зміст до всіх працюючих, знайомити з нормами колективного договору новоприйнятих працiвникiв.

 

 

Колективний договір прийнятий та затверджений на загальних зборах колективу управління Державної казначейської служби України у Новоушицькому районі Хмельницької області протокол № 1 від 01 червня 2020 року.

             

     

Договір  підписали:

        

    Від  адмiнiстрацiї                                                                 Від колективу

 

 

                            Вікторія Холод                                              Світлана Навлока

 

м.п.